Klientka přišla na FYZIOkliniku s ganglionem na pravém zápěstí. Ošetřující lékař ji doporučil operaci, se kterou nesouhlasila, a rozhodla se proto hledat jiné řešení.

Průběh léčby

Při měření ganglionu byla jeho velikost 1,5 cm × 2,3 cm. Jednalo se o dva těsně sousedící, kulovité, pevně spojené vazivové útvary. Bolestivost byla patrná při aktivitách (hra golfu, starání se o dítě…), v klidové fázi ruka nebolela, ale z estetického hlediska bulky překážely.

Ganglion

Při první terapii jsme na ganglion i na svaly a šlachy, mající ke vzniku ganglionu funkční vztah, aplikovali Fokusovanou rázovou vlnu v kombinaci s Radiální rázovou vlnou a V-Actorem. Na závěr byl ganglion a celé předloktí zatapován funkčním tapem pro zvýšení stability zápěstního kloubu a snížení svalového napětí extenzorů (svalů) předloktí a prstů.

Během následujících sedmi návštěv v rozmezí 2 měsíců probíhaly terapie stejným způsobem. V průběhu léčby klientka udávala postupné snížení bolestivosti při práci a také bylo znatelné změkčení ganglionu a při posledních návštěvách i zmenšení a úbytek jeho hmoty.

Při poslední, deváté návštěvě již ganglion nebyl příliš patrný a nezvětšoval se, zvýšila se hybnost zápěstí a změkčila se struktura ganglionu.

Po dalším měsíci, tedy asi 3 měsíce od začátku terapie, nám klientka zaslala e-mailem fotografii svého zápěstí se zprávou, že léčba byla úspěšná.

Závěr

Terapie probíhala v 9 návštěvách a léčba pomocí rázové vlny se ukázala jako efektivní a rychlá v porovnání se standardně vedenou rehabilitací, magnetoterapií, ultrazvukem či laserem. Klientka se během 3 měsíců ganglionu zbavila, aniž by musela na operaci, která jí byla původně ošetřujícím lékařem doporučena.

Léčba našich klientů

Zrychlení hojivého procesu u popáleného prstu na noze

Na FYZIOkliniku se dostavila paní, která si opařila ukazováček na noze horkou vodou. Průběh hojení Ihned po opaření si klientka sundala ponožku [...]

Zrychlení hojivého procesu po odstranění znaménka

Klientka podstoupila laserové odstranění mateřského znaménka v blízkosti koutku úst. Jednalo se o histologicky bezproblémový útvar a důvod k odstranění [...]

Zrychlení hojivého procesu u spáleniny pod kolenním kloubem

Na naší kliniku přišla slečna s popáleninou v oblasti vnější strany nohy pod kolenním kloubem. Popálení o rozsahu cca 8 [...]

Všechny příběhy