Na FYZIOkliniku se dostavila klientka s řeznou ránou na ukazováčku levé ruky, kterou si způsobila nožem při krájení.

Průběh hojení

Naše klientka si ve čtvrtek v odpoledních hodinách při krájení pažitky ukrojila asi 6 mm špičky prstu s nehtem i jeho lůžkem. Rána klientku velmi bolela a silně krvácela. I v klidovém režimu velice pálila a nebylo možné se rány ani jejího okolí dotknout.

V krátké době po úrazu proběhla první aplikace Planární rázovou vlnou ve FYZIOklinice. Již následující den (pátek) ráno bylo možné dotknout se otevřené rány prstem (například při mytí rukou) a už to nepálilo a bolelo to významně méně (cca o 60 %).

Druhou aplikaci Planární rázové vlny klientka absolvovala v sobotu. Tou dobou již rána vypadala výrazně lépe. V neděli již klientka zranění nevnímala a dokonce v pondělí zapomněla přijít na třetí plánovanou aplikaci rázové vlny.

Po závěrečné terapii v úterý byla rána již kompletně zregenerovaná. Na fotografii je ještě možné vidět zbytek sražené krve ze čtvrtka, ale nehet i jeho lůžko již začínají dorůstat. Lze konstatovat, že klientka již po 3 dnech od zranění nebyla svým úrazem omezována!

Závěr

Terapie probíhala ve třech návštěvách v průběhu jednoho týdne. Již po první aplikaci se výrazně snížila bolestivost v oblasti zranění a během následujících dvou terapií se rána zacelila natolik, že nebylo potřeba pokračovat s aplikací Planární rázové vlny. V následujících týdnech klientce dorostl nehet a na prstu není žádný viditelný následek poranění.

Klientka je s průběhem léčby a výsledkem terapií velice spokojena a souhlasí se zveřejněním průběhu léčení a výsledku terapie včetně fotografií.

Léčba našich klientů

Zrychlení hojivého procesu u pohmožděného prstu

Naši kliniku navštívila klientka, která si zhmoždila palec na pravé noze při stěhování, kdy ji na něj spadlo závaží. Na [...]

Léčba ganglionu

Klientka přišla na FYZIOkliniku s ganglionem na pravém zápěstí. Ošetřující lékař ji doporučil operaci, se kterou nesouhlasila, a rozhodla se [...]

Zrychlení hojivého procesu u popáleného prstu na noze

Na FYZIOkliniku se dostavila paní, která si opařila ukazováček na noze horkou vodou. Průběh hojení Ihned po opaření si klientka sundala ponožku [...]

Všechny příběhy