Na naší kliniku přišla klientka s odřeninou nártu, kterou si způsobila při sjíždění řeky o ponořený kámen.

Průběh hojení

Rána měla na délku 8 cm, byla mokvající, pálila a byla i spontánně velmi bolestivá. Kvůli velké citlivosti rány na tlak klientka nesnesla na noze žádnou obuv.

IMG 4078

Na první aplikaci rázové vlny přišla klientka krátce po úrazu. Rána byla široká, mokvající a velmi citlivá na dotyk.

IMG 4123

Druhá návštěva proběhla za dva dny. Rána mokvala výrazně méně a klientka uvedla o něco menší bolestivost.

IMG 4132

Po dalších dvou dnech proběhla třetí návštěva. Rána již nemokvala a bylo možné se jí bez výraznější bolesti dotknout. Klientka nyní mohla chodit i v uzavřené obuvi.

IMG 4152

Na poslední aplikaci klientka dorazila s odstupem 10 dnů. Rána již byla kompletně zacelená a nijak klientku nelimitovala.

Závěr

U klientky proběhly čtyři aplikace planární rázové vlny na podporu hojení. První tři aplikace byly vždy v odstupu dvou dnů, poslední aplikace poté proběhla s desetidenním odstupem. Během aplikací docházelo postupně k redukci bolesti i pálení. Rána se postupně zacelovala a mizela i její citlivost na tlak. Již po 14 dnech od úrazu klientka nebyla limitována v běžných denních činnostech.

Klientka je s průběhem léčby i s jejím výsledkem spokojena a souhlasí se zveřejněním průběhu léčení a výsledku terapie včetně fotografií.

Léčba našich klientů

Zrychlení hojivého procesu u pořezaného prstu

Na FYZIOkliniku se dostavila klientka s řeznou ránou na ukazováčku levé ruky, kterou si způsobila nožem při krájení. Průběh hojení Naše klientka [...]

Zrychlení hojivého procesu po odstranění znaménka

Klientka podstoupila laserové odstranění mateřského znaménka v blízkosti koutku úst. Jednalo se o histologicky bezproblémový útvar a důvod k odstranění [...]

Zrychlení hojivého procesu u spáleniny pod kolenním kloubem

Na naší kliniku přišla slečna s popáleninou v oblasti vnější strany nohy pod kolenním kloubem. Popálení o rozsahu cca 8 [...]

Všechny příběhy