Naši kliniku navštívila klientka, která si zhmoždila palec na pravé noze při stěhování, kdy ji na něj spadlo závaží. Na RTG byla vyloučena fraktura postiženého segmentu.

Průběh hojení

Postižené místo bylo oteklé, byl přítomen hematom a bylo velmi citlivé na dotyk. Pohyb v daném kloubu byl limitován velkou bolestivostí, což klientku omezovalo při chůzi.

V krátké době po úrazu byla provedena 1. aplikace Planární rázovou vlnou na našem pracovišti ve FYZIOklinice. Poté byla terapie podpořena aplikací lymfatického kinesiotapu pro podporu redukce otoku a hematomu.

Druhá návštěva proběhla za dva dny. Tou dobou již bylo viditelné snížení otoku i resorpce hematomu. Sama klientka popisovala snížení citlivosti na dotyk o polovinu. Byla schopna i většího rozsahu pohybu v kloubu, který již nebyl doprovázen tak silnou bolestí.

Následující den, po třetí návštěvě, bylo vidět výrazné zlepšení. Den poté již klientka nebyla svým úrazem omezena, chůze byla bez potíží.

Závěr

Terapie proběhla ve 3 návštěvách v průběhu pěti dnů. Během této doby se klientka zbavila otoku i bolesti a téměř celé pohmožděniny. Další návštěva tedy již nebyla nutná.

Klientka je s průběhem léčby a výsledkem terapií velice spokojena a souhlasí se zveřejněním průběhu léčení a výsledku terapie včetně fotografií.

Léčba našich klientů

Zrychlení hojivého procesu u odřeniny nártu

Na naší kliniku přišla klientka s odřeninou nártu, kterou si způsobila při sjíždění řeky o ponořený kámen. Průběh hojení Rána měla na [...]

Zrychlení hojivého procesu u spáleniny pod kolenním kloubem

Na naší kliniku přišla slečna s popáleninou v oblasti vnější strany nohy pod kolenním kloubem. Popálení o rozsahu cca 8 [...]

Zrychlení hojivého procesu u bércového vředu

Klientka ve věku 89 let s bércovými vředy žilní nebo smíšené příčiny. Kromě základní diagnózy měla klientka diagnostikovanou hypertenzi, diabetes [...]

Všechny příběhy