Na FYZIOkliniku se dostavila paní, která si opařila ukazováček na noze horkou vodou.

Průběh hojení

Ihned po opaření si klientka sundala ponožku, čímž si strhla puchýř. Celé zasažené místo ledovala a kryla sterilní gázou.

Při první terapii byla rána mokvavá, místy hnisavá, na prostředníčku s počínajícím granulomatózním hojením. Ostatní zasažené prsty byly pokryty tmavým strupem. Zahájili jsme tedy léčbu rázovou vlnou.

Během druhé a třetí terapie byla tkáň v okolí strženého puchýře stále velmi zarudlá. Klientka však udává výrazné snížení bolestivosti. Rána na druhém prstu (ukazováčku) byla pokryta hnisavým výpotkem a její okraje byly zarudlé. Objevuje se přítomnost tmavého strupu.

V průběhu následujících dvou terapií se okraje rány zacelují a růžoví. Na druhém prstu (ukazováčku) se nacházejí pouze dvě malá místa s hnisavým výpotkem. Bolestivost zcela ustoupila a tak se soustředíme hlavně na oblast druhého prstu.

Při šesté terapii je rána již úplně zacelená, růžová a bez hnisavého výpotku. Nebylo proto zapotřebí nadále ránu překrývat obvazem ani náplastí. Většina popálené tkáně je již zcela bez strupů. Poslední dva strupy se nacházejí na prostředním prstu, kde byla tkáň hlouběji zasažena.

Při závěrečné, sedmé terapii strupy zcela zmizely a na prstu se vytvořila nová tkáň. Po zhojení není v kůži změněn pigment a v místě popálení tedy nezůstávají tmavé skvrny .

Závěr

Terapie probíhala v 7 návštěvách v průběhu 3 týdnů. Zasažené místo se začalo velmi rychle hojit. Rána přestala mokvt asi po týdnu, a byla primárně zacelena tkání, která se díky rychlé revaskularizaci (prorůstání nových krevních cévek) změnila v měkkou tkáň. Popálená kůže byla po třech týdnech kompletně zahojena a bez jizev nebo změny pigmentu.

Klientka je s průběhem léčby a výsledkem velice spokojena a souhlasí se zveřejněním průběhu léčení a výsledku terapie včetně fotografií.

Léčba našich klientů

Zrychlení hojivého procesu u pohmožděného prstu

Naši kliniku navštívila klientka, která si zhmoždila palec na pravé noze při zakopnutí o roh skříně. Na RTG byla vyloučena [...]

Zrychlení hojivého procesu u spáleniny pod kolenním kloubem

Na naší kliniku přišla slečna s popáleninou v oblasti vnější strany nohy pod kolenním kloubem. Popálení o rozsahu cca 8 [...]

Zrychlení hojivého procesu u pořezaného prstu

Na FYZIOkliniku se dostavila klientka s řeznou ránou na ukazováčku levé ruky, kterou si způsobila nožem při krájení. Průběh hojení Naše klientka [...]

Všechny příběhy